Farbowane włosy – Co zrobić, gdy efekt jest niezadowalający?

Pewnie niejedna z nas chcąc dokonać pewnych zmian w swoim życiu zdecydowała się na farbowane włosy. Jest to bardzo popularna praktyka, jeżeli nasz dotychczasowy wygląd już się nam nieco przejadł. Farbowanie włosów nie zawsze jest jednak oznaką szukania nowego stylu, gdyż włosy w różnych kolorach bywają też elementem artystycznym np. w cosplayu. Niekiedy farbowanie włosów ma też charakter czysto korekcyjny. Możemy dokonywać pewnych poprawek naszych włosów za sprawą farb. Pozwalają one ukryć chociażby siwe włosy. Powodów, dla których kobiety i mężczyźni farbują swoje włosy jest tak naprawdę bardzo wiele. Farbowanie włosów wymaga jednak nieco wiedzy z racji na to, że jeżeli robimy to nieumiejętnie to efekt może być opłakany. Ogólnie rzecz biorąc, wiele może się wydarzyć w tym na pierwszy rzut oka prostym procesie. Jak postępować, jeżeli efekt po farbowaniu włosów jest dla nas niezadowalający?

Przyczyny nieudanego farbowania włosów

Nieudany efekt farbowania włosów nigdy nie bierze się sam z siebie. Jest to składowa zazwyczaj kilku rzeczy, o których musimy pamiętać, jeżeli decydujemy się na zmianę kolorów naszych włosów. Do najważniejszych elementów tego typu zaliczyć możemy:

  • Słabej jakości farba do włosów
  • Brak podstawowej wiedzy dotyczącej farbowania włosów
  • Niestosowanie się do zaleceń producenta i instrukcji farbowania
  • Nałożenie zbyt dużej lub zbyt małej ilości farby na włosy
  • Zbyt długi czas trzymania farby na włosach

Czasami nawet jedna z tych przyczyn może być powodem tego, dlaczego kolor naszych włosów po farbowaniu nie jest taki jak oczekiwaliśmy. Farbowane włosy muszą być zatem zawsze procesem przemyślanym i musimy się odpowiednio do niego przygotować.

Czy źle farbowane włosy da się naprawić?

Jeżeli pomimo starań i przestrzegania instrukcji z pudełka po farbie, efekt nadal jest dla nas niezadowalający to najlepszym wyborem jest udanie się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Zdecydowanie nie należy próbować samodzielnie dokonywać poprawek po farbowaniu. W ten sposób bardzo łatwo jest jeszcze bardziej pogorszyć sytuację. W salonach fryzjerskich profesjonaliści mają nie tylko odpowiednie umiejętności do tego, aby uratować nasze włosy, lecz także spory zasób sprzętów i produktów do farbowania włosów najwyższej jakości. Najlepiej jest dokładnie powiedzieć fryzjerowi jak i jaką farbą były farbowane włosy.

Która farba do włosów jest najbezpieczniejsza?

Na rynku znaleźć możemy wiele farb do włosów od różnych producentów. Jeżeli zależy nam na bezpiecznym farbowaniu włosów to powinniśmy zdecydować się na farby tymczasowe. Są łatwiejsze w użyciu, a sam efekt nie utrzymuje się tak długo, jak w przypadku zwykłych farb. Farby tymczasowe zmywają się po krótkim czasie przy okazji mycia głowy. Farba tymczasowa to również bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy zwyczajnie i bezpiecznie sprawdzić, czy w danym kolorze jest nam do twarzy.