Wielkanocne naklejki – wyjątkowe ozdoby na jajka

Wielkanoc, czyli wiosenne święto wywołujące uśmiech na naszych twarzach

Zapewne jak większość z nas, Ty też uwielbiasz Wielkanoc i przygotowania do niej. I nic dziwnego, to urocze święto ma przecież w sobie tyle ciepła i radości. Zazwyczaj rozpoczynając przygotowania do Wielkanocy, dostosowujesz się głównie do jej tradycji. Jedną z jej przejawów jest wykonywanie wielkanocnych jajek. Mogą być one w formie ręcznie malowanych pisanek, lub też wykonane z tzw. gotowych farb w proszku dostępnych na rynku. Jednak dużą popularnością, być może ze względu na to, że łatwo je przygotować cieszą się wielkanocne ozdoby na jajka w postaci naklejek.

Wielkanocne naklejki – bogaty wybór

Co prawda, do Wielkanocy pozostało jeszcze trochę czasu jednak z pewnością znasz osoby, które już teraz zabierają się za przygotowania do tego wesołego święta. Może Ty też należysz do ich grona. Zastanawiasz się, jak zrobić unikalne, wyjątkowe dekoracje, wykorzystując na przykład jajka? Na szczęście dostępny jest bogaty wybór wśród tego typu ozdób.

Możesz wykazać się pomysłowością i fantazją, decydując się na ozdabianie jajek za pomocą naklejek. Jeżeli posiadasz jaja strusie, i masz zamiar wykorzystać naklejki do ich dekoracji – to jest to świetny pomysł, pod warunkiem, że dopasujesz rozmiar. Ale to, jak takie jajko będzie wyglądać w efekcie końcowym, zależy od tego, czy będziesz naklejać ozdoby dostatecznie precyzyjnie. Nie śpiesz się, tylko wykonuj pracę dokładnie, a rezultaty na pewno będą zadowalające.

Naklejki na jajka wielkanocne – rodzaje

Wielkanoc to wyjątkowy, magiczny czas, a także jedno z najważniejszych świąt w roku. Warto, żebyś w przygotowania do nich zaangażował również najmłodszych. Możesz między innymi użyć naklejki na jajka wielkanocne, które sprawią, że ich ozdabianie będzie przypominało świetną zabawę. Z pewnością udział w ich robieniu sprawi dzieciom mnóstwo radości. W sklepach możesz znaleźć na przykład:

  • naklejki z dedykacją na prezenty,
  • termoprzylepne naklejki na jajka,
  • naklejki w kształcie oczu, nosa, wąsów, okularów, ust,
  • naklejki w zabawnej formie, które przedstawiają śmieszne miny.

Jak wykonać pisanki z naklejkami?

Tak naprawdę naklejki oraz lakier to wszystko, czego potrzebujesz, aby przekształcić jajka w małe dzieła sztuki. Zobacz, jak zrobić je krok po kroku.

  1. Zrób pinezką otwory na wylot w jajku, następnie powiększ je np. szpikulcem do szaszłyków. Potem musisz wydmuchać białko i żółtko, a także umyć i wysuszyć wydmuszki.
  2. Teraz nałóż naklejkę na jajko, po czym wygładź ją szmatką bądź ręcznikiem papierowym, aby usunąć bąbelki powietrza.
  3. Nałóż lakier za pomocą pędzelka. Najlepiej, żeby to były dwie lub trzy cienkie warstwy, żeby dokładnie pokryć skorupkę jaja. Na koniec stwórz rodzaj podstawki do jajka, poprzez wbicie w arkusz styropianu kilka pinezek, po czym umieść tam pisankę.

Wielkanoc to niezwykły okres, głównie za sprawą nadchodzącej wiosny. Wykonując wielkanocne pisanki z wykorzystaniem różnorodnych naklejek, z pewnością Twoje przygotowania do tych świąt upłynął w bardzo przyjemnej atmosferze, a Ty dasz wyraz swojej kreatywności i wyobraźni.