Jak poradzić sobie z napiętą skórą twarzy?

Uczucie napiętej i ściągniętej skóry to problem, z którym na co dzień borykają się osoby posiadające skórę suchą lub wrażliwą. Uczucie to szczególnie silnie daje się we znaki po kąpieli i demakijażu. Niewłaściwie dobrane kosmetyki i produkty oczyszczające sprawiają, że skóra staje się zaczerwieniona i piekąca. 

Napięta skóra twarzy – jak uporać się z tym problemem

Zastanawiasz się dlaczego uczucie napiętej skory na twarzy jest tak mocno odczuwalne? Otóż to właśnie twarz jest najbardziej unerwionym miejscem. Dodatkowo to właśnie twarz w największym stopniu narażona jest na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, takich promienie słoneczne, wiatr czy mróz. Niekorzystny wpływ ma także twarda woda, która dodatkowo wpływa na odwodnienie naskórka. Więcej informacji o odwodnionej skórze twarzy znajdziesz tutaj

Osoby posiadające napiętą, zaczerwienioną lub nawet piekącą skórę twarzy powinny w pierwszej kolejności zadbać o prawidłowe nawodnienie naskórka. Olbrzymie znaczenie mają również kosmetyki, które stosujemy podczas codziennej pielęgnacji. Po kąpieli zaleca się stosowanie odżywczych kremów emolientów takich jak np. Dexeryl, który skutecznie nawilża i regeneruje skórę na twarzy i ciele. Jest to wielozadaniowy produkt, który dodatkowo może być stosowany jako leczenie uzupełniające egzemy, łuszczycy czy rybiej łuski. Z powodzeniem można aplikować go również na delikatną skórę dziecka. 

Należy pamiętać również o tym, aby w walce z napiętą skórą unikać produktów, które w składzie posiadają alkohol, parabeny i substancje barwiące lub zapachowe. Dodatkowo mogą podrażniać i wzmagać problem skórny.