Jak dbać o skórę każdego dnia?

Codzienna pielęgnacja jest niezwykle ważna. Od czego zacząć żeby nasza skóra zawsze była zdrowa i promienna?

Pierwszym bardzo ważnym krokiem jest staranny demakijaż. Pozwoli on dokładnie usunąć pozostałości kosmetyków. Jakich produktów użyć ? Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. W drogeriach mamy bardzo szeroką gamę produktów do wyboru. Może to być na przykład mleczko kosmetyczne, płyn micelarny czy specjalny olejek do demakijażu, Opcji do wyboru jest naprawdę bardzo wiele.

Kolejny krok to staranne mycie twarzy. W tym przypadku powinnyśmy unikać tradycyjnego mydła. Ono ma nieodpowiednie pH oraz nadmiernie przesusza skórę. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się żele lub delikatne pianki. Takie kosmetyki nie tylko dokładnie myją, ale też pielęgnują cerę.

Po starannym oczyszczeniu skóry przychodzi czas na tonizację. Tonik to produkt, który przywraca prawidłowe pH skóry. Najlepiej sprawdzą się te kosmetyki, które nie mają w swoim składzie alkoholu. On może przesuszać skórę i sprawiać że będzie się ona nadmiernie przetłuszczać.

Ostatni etap codziennej pielęgnacji to nawilżanie. Odpowiednio dobrany krem powinien zaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety bez względu na wiek czy tym skóry.